נסיעת אדמו"ר מהרי"י מסאטמאר לארה"ק דינסטאג חיי שרה, כ"א חשון תש"פ

אוועטאר
קאץ און מויז
שר האלף
תגובות: 1316
זיך איינגעשריבען אום: דינסטאג אוגוסט 23, 2016 1:18 pm

תגובהדורך קאץ און מויז » פרייטאג דעצמבער 13, 2019 11:39 am

קרית יואל וואכענשריפט איז ארויסגעקומען מיט א שיינע בילדער ביילאגע פון די גאנצע נסיעה

דא קענט איר עס דאונלאודען
https://www.dropbox.com/s/hewlf9h9ltl31 ... n.pdf?dl=0
צוגעלייגטע
KJ Weekly Special Nesiah Section #343.jpg
KJ Weekly Special Nesiah Section #343.jpg (343.13 KiB) געזעהן 1444 מאל

אוועטאר
moishy56
שר שבעת אלפים
תגובות: 7698
זיך איינגעשריבען אום: זונטאג נובעמבער 10, 2013 6:36 am

תגובהדורך moishy56 » דינסטאג דעצמבער 17, 2019 10:05 am

יאיר לפיד מתעניין בביקור הרבי מסאטמר

מה קרה כשבאמצע 'פודקאסט' של יאיר לפיד יחד עם יהודה משי זהב, התעניין יו"ר יש עתיד בביקורו של הרבי מסאטמר. 'בחדרי חרדים' עם ההסברים של משי זהב על הביקור "אי אפשר להשוות את הרבי לראד סאלח" • צפו בוידאו
-------------

במסגרת "לפידקאסט" של ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) שהשיק בתקופה האחרונה 'פודקאסט' (תסכית) בה הוא משוחח עם אישים בחברה הישראלית, שוחח לפיד עם יו"ר זק"א יהודה משי זהב, בעברו מאנשי 'העדה החרדית' הקיצונית וכיום בניו מתגייסים לצה"ל. משי זהב כזכור, אף הדליק משואה ביום העצמאות.

במסגרת הדו שיח בין השניים, התעניין לפיד בביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מסאטמר בישראל בחודש האחרון, ביקור שעורר פולמוס נרחב בישראל.

"מסקרן אותי הביקור של הרבי מסאטמר שהיה פה עכשיו והדבר הגדול שהיה סביבו. זה צבט לך בלב?" שאל לפיד את משי זהב.

משי זהב השיב שהוא ארגן פעמיים את הביקור של אביו הרבי ה'ברך משה' מסאטמר זצ"ל שערך בישראל בזמן שהיה מאנשי 'העדה החרדית' "זה היה דיי דומה למה שהיה היום, הייתי המוביל והמארגן, הייתי בסרט הזה". סיפר משי זהב.

שמעתי עכשיו את כל הוויכוחים שהוא בא לארץ", לדברי משי זהב צריך להסתכל על זה בצורה אחרת "מצד אחד יש לו את האידאולוגיה, את הקו האנטי ציוני ואנטי מדינת ישראל וכו', אבל בסוף הוא יהודי כמוני מתפלל כמוני עושה חסד באמת, עולם של חסד יש להם".

"אבל אם אני אני ישווה את הרבי לראד סאלח הוא לא רוצה להרוג אותנו זה משו אחר לגמרי, אז נכון זה שכיבדו שפתחו לו וסגרו לו כבישים זה מעצבן אותנו, ויש טענות על מדינת ישראל אבל בסוף צריך לדעת להכיל את זה".

לסיום סיפר משי זהב כי הוא זוכר כשהרבי מסאטמר, רבי יואליש זצ"ל, שהיה גדול הלוחמים והקנאים נגד התנועה הציונית, נפטר, היה כתוב בעיתון "נפטר שונא מדינת ישראל - אוהב עם ישראל". לפיד ענה שהמשפט הזה הוא בעיטה בבטן עבורו.

אוועטאר
אורח הכבוד
שר האלף
תגובות: 1069
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך יולי 27, 2016 10:21 am
לאקאציע: פרוזדור (עולם הזה)

עוכר ישראל לפיד קרענקט נאך אלץ די מסע הקודש

תגובהדורך אורח הכבוד » זונטאג דעצמבער 22, 2019 12:40 pm

צפו: יאיר לפיד מתעניין בביקור הרבי מסאטמר
מה קרה כשבאמצע 'פודקאסט' של יאיר לפיד יחד עם יהודה משי זהב, התעניין יו"ר יש עתיד בביקורו של הרבי מסאטמר. 'בחדרי חרדים' עם ההסברים של משי זהב על הביקור "אי אפשר להשוות את הרבי לראד סאלח" • צפו בוידאו

"בעיטה בבטן עבורי"

במסגרת "לפידקאסט" של ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) שהשיק בתקופה האחרונה 'פודקאסט' (תסכית) בה הוא משוחח עם אישים בחברה הישראלית, שוחח לפיד עם יו"ר זק"א יהודה משי זהב, בעברו מאנשי 'העדה החרדית' הקיצונית וכיום בניו מתגייסים לצה"ל. משי זהב כזכור, אף הדליק משואה ביום העצמאות.

במסגרת הדו שיח בין השניים, התעניין לפיד בביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מסאטמר בישראל בחודש האחרון, ביקור שעורר פולמוס נרחב בישראל.

"מסקרן אותי הביקור של הרבי מסאטמר שהיה פה עכשיו והדבר הגדול שהיה סביבו. זה צבט לך בלב?" שאל לפיד את משי זהב.

משי זהב השיב שהוא ארגן פעמיים את הביקור של אביו הרבי ה'ברך משה' מסאטמר זצ"ל שערך בישראל בזמן שהיה מאנשי 'העדה החרדית' "זה היה דיי דומה למה שהיה היום, הייתי המוביל והמארגן, הייתי בסרט הזה". סיפר משי זהב.

"שמעתי עכשיו את כל הוויכוחים שהוא בא לארץ", לדברי משי זהב צריך להסתכל על זה בצורה אחרת "מצד אחד יש לו את האידאולוגיה, את הקו האנטי ציוני ואנטי מדינת ישראל וכו', אבל בסוף הוא יהודי כמוני מתפלל כמוני עושה חסד באמת, עולם של חסד יש להם".

"אבל אם אני אני ישווה את הרבי לראד סאלח הוא לא רוצה להרוג אותנו זה משו אחר לגמרי, אז נכון זה שכיבדו שפתחו לו וסגרו לו כבישים זה מעצבן אותנו, ויש טענות על מדינת ישראל אבל בסוף צריך לדעת להכיל את זה".

לסיום סיפר משי זהב כי הוא זוכר כשהרבי מסאטמר, רבי יואליש זצ"ל, שהיה גדול הלוחמים והקנאים נגד התנועה הציונית, נפטר, היה כתוב בעיתון "נפטר שונא מדינת ישראל - אוהב עם ישראל". לפיד ענה שהמשפט הזה הוא בעיטה בבטן עבורו. תם
כללו של דבר: האדם לא נברא בעבור מצבו בעולם הזה אלא בעבור מצבו בעולם הבא, אלא שמצבו בעולם הזה הוא אמצעי למצבו בעולם הבא שהוא תכליתו.
(מסילת ישרים פרק א')

orechhakuved@gmail.com

אוועטאר
אורח הכבוד
שר האלף
תגובות: 1069
זיך איינגעשריבען אום: מיטוואך יולי 27, 2016 10:21 am
לאקאציע: פרוזדור (עולם הזה)

תגובהדורך אורח הכבוד » דאנארשטאג ינואר 23, 2020 12:48 pm

אביגדור ליבערמאן האט נאכנישט פערגעסן די מסע הקודש....

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, חשף לראשונה במפגש סגור את המניעים, שלטענתו, הובילו להידרדרות היחסים עם החרדים. במהלך הפגישה, הוא הוסיף להתבטא במילים קשות ומסיתות נגד ההנהגה החרדית וסירב להתנצל על הסרטון המבחיל של חברו למפלגה, אלכס קושניר. הקלטות המפגש הגיעו לידי 'כיכר השבת' ואלו הם עיקרי דבריו.
יו"ר 'ישראל ביתנו' חזר שוב לתקוף את ביקורו של האדמו"ר מסאטמר בישראל ואמר: "הכי מזעזע שראיתי בשנה האחרונה זה הרבי מסאטמר שבא לירושלים, נותן נאום שטנה נגד המדינה, צה"ל וחיילי צה"ל. דולרים הוא מחלק שם חופשי, כסף, וכולם שותקים, גם הח"כים החרדים. פעם סאטמר היה משהו מבודד, ראית שם את הפלג הירושלמי, זה הולך ומתרחב בקצב מזעזע. רק לפני שבוע באשדוד הפלג הירושלמי מפוצץ ערב התרמה למען החיילים חרדים לא ראיתי על זה שום מחאה. החרדים משתלטים על בית כנסת של הציונות הדתית באלימות".
כללו של דבר: האדם לא נברא בעבור מצבו בעולם הזה אלא בעבור מצבו בעולם הבא, אלא שמצבו בעולם הזה הוא אמצעי למצבו בעולם הבא שהוא תכליתו.
(מסילת ישרים פרק א')

orechhakuved@gmail.com

צוריק צו “אקטועלע נייעס”

ווער איז אונליין

באנוצערס וואס דרייען זיך דא: נישטא קיין איינגעשריבענע באנוצערס און 3 געסט